Töltőáram beállítása

Sziasztok!
Segítséget kérek. M3-hoz gyáti fali töltőt szereltettem. A rendelkezésre álló 3x32A-ból 3x16A-ra lett beállítva.
A programozott töltéshez szeretném a (charge current) töltőáramot 48A-re állítani. Lehetséges?
Ha igen, mi a módja, azt hittem automatikusan érzékeli az autó. A beállítási lehetőségnél 16A-ról csak lefelé tudom állítani.

3x16 = 48

Köszönöm! Ez poén volt?

Az autóban a fázisonkénti áramot állítod. És ha megnézed ott, ahol az aktuális töltőáramot mutatja (nem ahol állítod), akkor látni fogsz mellette egy kis 3-ast, ha három fázisról töltöd.

Amerikában, ahol jellemzően egy fázisról töltenek, ott láthatsz 48/72/96A-es beállítást is, de az EU változat fázisonként, autótól függően, max. 16/24/32A.

1 kedvelés

Köszönöm az információt!
(Ezt nem tudtam.)

Talán tudsz segíteni a konkrét problémámmal kapcsolatban is. Tehát, ami miatt felmerült bennem a kérdés:
A programozott töltést többször használtam.
Beállítottam, hogy reggel 7.30h-ra legyen kész a töltés, és már 5-kor, vagy még korábban kèsz volt.
Ennek mi az oka? Csak nagyjából lehet a kalkulálni feltöltési idő végét?
Rosszul csinálom?

Valószínüleg csak nagyjából tudja és inkább pesszimista. Jobb mint a korábbi szoftver, ami azt hitte, hogy pontosan tudja, de néha nem töltötte fel időben…

Köszi, még egyszer. :+1:t3: