Tesla Model X akkumulátor probléma

Sziasztok!

Bő 1 éve vettünk egy Tesla Model X 100D-t. Teljesen jól ment minden viszont már az elején feltűnt, hogy 400-450 km-t semmiképp nem tud menni mégpedig amiatt mert parkolásnál sokszor 20-30 km-t is veszít egy éjszaka alatt, garázsba. Így tud menni autópályán kb 300km-t, városba meg sokszor 150-200 km-nél már tölteni kell pedig csak 50kW körüli energiát használt fel. Se a klíma se a Sentry mód nincs bekapcsolva, azt meg nem hinném, hogy ez egy gyakori dolog.

Ha töltésnél 0-100% is csak 50 kWh-t vesz fel, akkor az akksid kapacitása kb. fele a gyári értéknek. Ha 90kwh felett vesz fel, akkor valamelyik fogyasztó lesz a ludas. Ki kellene mérni.

Szerintem valami gond lehet az aksival vagy valami nagyon szívja az energiát. Nekem 2018 X 100d-m van. Egy éjszaka alatt kb 5-6 km energia fogy, de nincs bekapcsolva az alvó funkció sem.

Érdemes lenne kiméretni.

Szia!

nekem model x 100d (2018 julius).nekem sem megy el ennyi ejjel.max 6-15km de nekem mindig be van kapcsolva a sentry mod es a macskak/nyest miatt van amikor tobbszar bejegyzes van a kocsiban reggelre.en ssd-t hasznalok hdd helyett.meg kene nezni,h mit ir ki atlagos fogyasztasra.ha allo helyben jaratod a klimat azt is beszamolja, igy az eltuno energiat is valoszinuleg bele kell kalkulalnia!de ha igy van akkor 30kw/h folott kellene lenni a fogyasztasnak 100km-re vetitve.Valami tuti nem ok!egy model x p100d fogyaszt ekorul!Meresd be.en elobb elmennek Zambelly Gyurihoz!Lehet mar hamarabb tud vallalni ha kesz az uj muhelye!

udv
Bence
+36306496551