Tesla Model 3 valós hatótáv

Sziasztok, Tesla Model 3 vásárlásán gondolkodom, de szeretném megtudni, hogy autópályán, normál 130-as tempó mellett valójában mennyi hatótávra számíthatok az alapmodelltől és a long range modelltől. Tudnátok esetleg ebben segíteni, hogy mik a gyakorlati tapasztalaitok?

1 Like

1 hónapja használjuk, 130-140km/h között 400 km autópályán

1 Like

Gondolom kíváncsi lenne pontosabban :slight_smile: Pl alap modell, mi között, mennyit megy, hol töltöd stb… :slight_smile:

long range awd 18 aero 2 személy :otthon tesla fali töltőn feltöltöm, mutat 499 km hatótávot, autópályán felmegyek m3 szilas pihenőig az 240km, mutat maradék 200-at ( én 130-140 között 1,25-el osztom, tehát amit kiír, annak a háromnegyede a valós a pályán nyáron végig klímázva ), a szilas pihenőnél töltöm kb 50 percet - 1 órát. Tehát nincs tele. Általában 40kw-al megy bele a szufla. Onnan kimegyek vácra, majd gödöllőnél vissza a pályára és haza nyíregyházára, így ez 270km, és marad még benne 50-60 km, úgy hogy nem volt tele töltve.Az átlagfogyasztásra a computer 18-19-et ír ki. Korábban több volt a fogyasztása de az első 3 hét nem szólt másról mint a teli vigyor sikítás, persze óvatosan. Ha ennél is kimerítőbb kel , szóljatok. Nálunk vitaforrás a model3 , ki mikor mehet vele.:slight_smile:

3 Likes

Szia Zsolt, Van egy nagyon jó összehasonlító tábla valós adatokból összeállítva a teslike.com jóvoltából. Becsatolom, nálam kinyomtatva bekeretezve a falon figyel. :slight_smile:!

LR AWD 18"-os Aero felnivel 130km/h-nál tudja a 400km-et, az SR+ csak 320km.
Nekem LR AWD-vel 18’-as Aeron sikerült Passauból hazajönnöm Redingtonnal egy full töltéssel Budaörsig, de az egy ritkán hosszú dugókkal teli kirívó eset volt.

2 Likes

Szuper! Nagyon köszönöm nektek, sokat segített! :slight_smile:

Szia.
Nekem model 3 performance-om van nekem Győr-Nyíregyháza 17.7 KWh/100 Km volt a fogyasztásom 120-125 Km/h sebességgel, ami 356Km volt és 63 Kw-ot fogyasztott el a kocsi. Nyíregyháza-Kaprun-(Austria)-Grosslockner-Kaprun-München-Nyíregyháza útvonalon 2237Km 413Kw, azaz 18.5 KWh/100 Km volt. Néhányszor megnyomkodtam neki Németországba 200 felett is, de általában 120-130 között haladtam. Hozzáteszem végig sport módban mentem és a gyorsításoknál előzgetéseknél nem óvatoskodtam.

1 Like

Csak autópályán, long range 2 hetes, 130-as tempónál 430 km.

1 Like

Még egy kérdés. Mivel viszonylag sűrűn kell lemennem Nyíregyházára Budapestről (ezért is kérdeztem az autópályát) ezért valószínűleg töltenem kell hazafelé útközben. Azt remélem, hogy mire megérkezik az autó, addigra már lesz a MOL kutakon (elviekben még ebben az évben :slight_smile: , legalábbis a NEXT_E szerint lesz már az M3-ason ) töltő állomás.
Van esetleg tapasztalatotok arról, hogy a MOL kutakon lévő töltőkkel kb. mennyi idő alatt lehet beletölteni az autóba kb. 200 km-nyit?
Előre is köszönöm! :slight_smile:

Nyíregyházán a szabadság téren van 50kw dc töltő. Az a valóságban 40kw-al tölt, 1kw kb 5,3 km. Tehát 200km/5,3km=38kw=kb 1 óra töltés

bocs ez nem mol kút egyszerű közterület a városban. Mol kútról nincs tapasztalatom.