Olcsóbb lett a Tesla Model S és Model X

Az USA-ban már elérhetővé váltak az olcsóbb Tesla Model S és Model X-ek. A Tesla ismét a szoftveresen korlátozott akkumulátorhoz nyúlt, ami azt jelenti, hogy ugyan minden autó egységes akkumulátort kap, de csak plusz pénzért használhatjuk ki őket teljesen.

A Model S esetén például az ár 85,000 dollár (államtól és áfától függ) az Extended Range pedig + 8,000 dollárba kerül nekünk, ami +8%-os hatótávot jelent. Megéri-e?

Egyén függő. Alapesetben nem töltjük az elektromos autónkat 100%-ig, kivéve ha hosszabb távra megyünk vele, városban szinte sosem. Ilyen használat mellett a +8000 dollár nem éri meg. Azt is érdemes megfontolni, hogy az Extended Range-et később is megvásárolhatjuk, tehát kipróbálhatjuk az autót az alap hatótávval, majd ha úgy döntünk, hogy az kevés nekünk, kifizetjük a plusz összeget.

A Teslanak inkább érdemes lenne ideiglenes hatótáv növelést alkalmaznia, mondjuk 3 napra vagy 7 napra, amikor az autónkkal nyaralni megyünk. Jobbnak tűnik az a megoldás, hogy például 3 napra +100 dollárért megkapjuk a teljes hatótávot, ameddig elmegyünk síelni.

A Tesla tulajdonképpen eltörölte az autó azonosítókat, és most szimplán Tesla Model S és Model X-nek hívja az autóit, amik 100kWh-val vannak felszerelve.

Alap

• Model S
    • Ár: $85,000
    • Hatótáv: 310-miles
    • 0-60mph: 4.1 sec.
  • Model X
    • Ár: $88,000
    • Hatótáv: 270-miles
    • 0-60mph: 4.7 sec.

Extended Range

• Model S Extended Range
    • Ár: $93,000
    • Hatótáv: 335-miles
    • 0-60mph: 4.1 sec.
  • Model X Extended Range
    • Ár: $96,000
    • Hatótáv: 295-miles
    • 0-60mph: 4.7 sec.

Performance

• Model S Performance
    • Ár: $112,000
    • Hatótáv: 315-miles
    • 0-60mph: 3.0 sec.
  • Model X Performance
    • Ár: $117,000
    • hatótáv: 289-miles
    • 0-60mph: 3.5 sec.

Performance és Ludicrous Mode

• Model S Performance és Ludicrous Mode
    • Ár: $132,000
    • Hatótáv: 315-miles
    • 0-60mph: 2.4 sec.
  • Model X Performance és Ludicrous Mode
    • Ár: $137,000
    • hatótáv: 289-miles
    • 0-60mph: 2.8 sec.

Jelenleg az árazás még az USA-ban érhető el, Európában sajnos nem. Ezért is láthatjátok a fenti dollárt és mérföldet. Érdekes döntés ez a Tesla részéről, de mindenképp felhasználó barát, mivel olcsóbban juthatunk hozzá az autónkhoz, és még csak lehet ki sem használnánk ezt a 8.000 dolláros plusz kapacitást.

:smiley: Kíváncsi vagyok mennyi idő alatt találják majd ki ehhez ki a “okosítást” az ügyes hackerek, amivel engedélyezik a teljes kapacitást… tulajdonképpen ez is csak egy számítógépes program…

Csak az a probláma, hogy az autó folyamatosan online van, és tuti, hogy kiszúrják :slight_smile:

Szerintem annyira nem követik folyamatosan. Maximum egy szoftver frissítéskor kukázódhat a beállítás. Nyilván azért egy 20 millás autónál én sem kockáztatnék, főleg ha garis :smiley:

Hát igen, ez nem egy Xbox, vagy mobiltelefon kategória - picit drága játék lenne. :slight_smile: De mindig akad pár lelkes kalandor…
visszautalva a cikkre: Ez azért ez összességében elég jó hír, hiszen ha nagyobb akku van benne, és csak egy részét használja a teljes kapacitásnak, akkor ez az akku élettartamra jótékony hatással van. Bár úgy tudom, hogy komolyabb kapacitás csökkenés az eddigiek alapján nem igazán jellemző, hála a korrekt hűtőrendszernek.

Naja nem is tudom, hogy utoljára hl hallottam hogy a Teslamba tönkrement az akkumulátor :smiley: