Modell 3, önvezetés?

Sziasztok

Lenne egy kérdsem a Modell 3 önvezetésével kapcsolatban.

LR autóm van, sima alap önvezetéssel, ami ugye a sávtartás, sebességtartás, távolságtartás.
De emellett dolgoznak a rendszerek, radar, stb, így a környezetet folyamatosan látja az ember a monitoron…
A problémám az hogy eléggé késlelteve jelennek meg az érzékelt dolgok, szembe jövő autók, biciklisek, az út szélén arkoló autók.
Sokszor inkább én avatkoztam be, mintsem megvárjam, hogy csattanás lesz vagy sem.
Tudom az autó nem tud sávot váltani, de a kerülő, vagy a fékező manőverek is elég későn jönnek.
Ami miatt írok, tegnap egy autópálya lehajtón gyosan nagy ivben jöttem.
A felénél már lementem volna az útról neki a szallagkorlátnak ezért egy gyors határozott kormányzássaá visszairányítottam az autót.
KB fél másodpercel ezután risztás pi-pi-pi és felkeményedett a kormány, mintha eltűnt volna a szervó, talán kicsit bele is nyúlt az autó egy pillanatraa kormányzásba.
Ti tapasztaltatok már ilyent ?
A probléma ezzel hogy ha ilyen késve avatkozik bele a vezetésbe az autó az elég balesetveszélyes.
Egy bal-jobb-bal elkerülő kerülő manővernél, ha féluton belenyúl a vezetésbe, az akár balesetet is okozhat.

Válaszokat előre is köszönöm.

R P

Szia,

nekem M3LR 2021 van. Nincs FSD-m (bár szeretnék), nálam rendben van a sávtartás. Ami bizonytalan, az az esetlegesen benyúló járdaszegély, aminél belenyúlok, mert féltem a felnit, de lehet hogy rendben kikerülte volna. Jellemzően egyik oldali felfestés van az úton, mégis rendben megy az úton.
Figyelem az EAP lehetőséget, amikor meg lehetne venni, pedig várható a bérelhető FSD, de ki tudja mikor jelennek meg vele és nem lesz-e magasabb a díja, mint a mostani lehetőségnek?