Model 3 Németországból

Sziasztok!

Lehetőségem lenne egy német barátom segítségével venni egy model 3-t és behozni Magyarországra saját használatra. Van tapasztalatotok ilyen kérdésben? Érdemes ilyen irányban menni, vagy inkább megvárni a itthoni rajtot?

Múlt héten hívtam a holland support, de nem tudtam még időpontot mondani az itthoni induláshoz.

Előre is köszönöm a segítséget nektek!

Szerintem ha van lehetőséged rá, akkor nem vesztesz semmit. Egyhamar nem lesz hivatalos Tesla jelenlét magyarországon, a bécsi szervíz meg adott. Elvileg a tipusengedélye is adott európára, szóval forgalombahelyezés és műszaki is mehet.

Az ára miatt állami támogatás (a most elérhető, drágább modellekre) nem jár, bár én pl. amúgy sem dugnám be a fejem abba a hurokba másfél milláért…

Szóval, én nem látok akadályát vagy hátrányt s német vásárlásban ha adott a lehetőség és most kell az autó. A nemsokára nyáló beharangozott lizing cég is “csak” ezt fogja csinálni…

1 Like

@jgonda, én azt az információt kaptam, hogy magyarországi rendelésekre (vagy bővebben “Other Europe”) novemberi szállítást ígérnek. Bővebben: Így rendeltem meg Model 3-amat Magyarországról

Köszi az infót, nagyon hasznos a link amit küldtél. Biztosítással kapcsolatban várom az infókat. Nekem eddig nincsenek pozitív tapasztalataim a kérdéssel kapcsolatban.