Model 3 Long Range AWD - Neked hány km-re elég egy töltés?

Sziasztok!
Nagyon új még az autó és nem sok a tapasztalatom vele, de az eddig látottak alapján nem nagyon látom, hogyan mehetnék vele 400 km-nél többet, ami azért elég messze van a 600±tól.
A minap egy Budapest-Pécs nagyon visszafogottan, szabálytartóan, helyi jövés-menéssel együtt 55%-ot vitt el a 100-ból. Töltés nélkül nem tudtam volna visszajutni - terveztem is a töltést, de a fogyasztás mégis meglepett.
Mit tanácsoltok?
Nektek mennyi (volt) a legtöbb és hogyan sikerült annyit elérni?
Minden tapasztalatot köszönettel veszek.
SzL

Szia!
Nyáron 120-130-as tempónál, 300-320 km a hatótáv

Szerintem egyszerű a matek, ha megnézed, akkor a model3 fogyasztása nyáron kéb 14-18kWh/100km. Országútón 90 körül kb 14-15kWh, autópálya 135km/h sebesség mellett nekem inkább 18kWh/100 km, de ezt meg tudod nézni az “Energy” grafikonon… ezt a fogyasztást elosztod az akkumulátorod kapacitásával és megvan a hatótáv. Télen nyugodtan számolhatsz 20kWh/100km feletti fogyasztásokkal… Budapest-Pécs odavissza szerintem nem fér bele, bár nekem 2019-es van 72kWh kapacitással, az újak talán egy 10-essel többet tudnak, de én nem igen hallottam 600km-es hatótávról model3 esetében.

Köszönöm, a matek tényleg egyértelmű, jól követhető és valamennyire megnyugtató is. :slight_smile:
Csak hát a Tesla oldalán 600 km fölötti range szerepel, amitől az én matekom és gyakorlatom piszok messze van. Arra gondoltam, hátha csak én csinálok valamit rosszul.
Ha mindenki 300-320 km-t tud menni vele, akkor én sem várhatok többet.
Ha a többi márka esetében is ugyanez az elméleti/valóságos hatótáv közötti arány, akkor a többiek még nehezebb helyzetben vannak.
Model 3 LR hatótáv

A WLTP egy szabványosított ciklus: 57% városi vezetés, 25% külvárosi vezetés, 18% országúti vezetés.
Egy ciklus 30 perc, 23 km.
Sebesség:
Átlag: 46.6 km/h
Maximum: 131 km/h

Így jön ki a 614 km.

Bár “ember nélkül”, lezárt pályán az 1.000 km is benne van a kocsiban :smiley: https://youtu.be/chpy0Yz5eNs

Konstans 36km/h -val mentek vele, körbe körbe

1 kedvelés