[Kibeszélő] Model 3 otthoni töltése, kábelek

Ja, és a GO-E áránál figyelembe kell venni, hogy benne van már a B-s RCD (a DC-s FI relé), amit más EVSE-knél külön kell megvenni és installálni (és 100-200EUR közti pénzt is elkérnek érte)

Én otthonra a gyári Tesla Wall Connectort ajánlom, és is ez használom. 180-200 000 Ft

1 Like

Az Ausztriai Tesla Storeokban ez simán beszerezhető, rendelhető vagy rajtad keresztül elérhető ?

Hetente 1x ott vagyok. Most is van raktáron nálam

Szuper, írtam privátban. Köszi

Sziasztok!
Van itt esetleg, vagy tudtok olyan villanyszerelőt, aki már ismeri Tesla Wall Connectort, tudja, hogy milyen betápot igényel, stb?

Szerelőt nem tudok ajánlani, de mások talán igen, ha azt is elmondod, hogy helyileg merrefelé keresel?

Amúgy nem kell hozzá pilótavizsga, egy “akármilyen” (=jó) villanyszerelő be tudja kötni.

A legfőbb kérdés:
Mihez akarod használni?

Régebbi, nem dualcharger-es Model S-nél és Model 3-nál elég a 11kW (3x16A),

Újabb Model S-eknél 16,5kW (3x24A)

Régebbi dualcharger-es Model S-nél 22kW (3x32A)

teljesítményt kell kiépíteni.

A doboz előtt legyen egy érintésvédelmi (FI) relé is beépítve.

Azt neked kell tudnod, hogy van-e külön 3 fázisod az autó részére (ha nincs, akkor tudsz-e / akarsz-e az áramszolgáltatótól kérni)?
Ha igen, akkor nem kell sokat számolni, csak hogy 3x16A vagy 3x32A kell-e neked.

Ha nem, akkor a ház meglévő 3 fázisából kell kigazdálkodni a maximumot. Ez már tervezést/áttervezést is igényelhet, és nem árt ismerni a fázisokon lógó fogyasztókat.
:slight_smile:

3 Likes

3x32 ampert tud kezelni, tehát 3 fázist igényel

1 Like