[KERESEK] Model 3 Performance 18" vagy 19" téli szett

Sziasztok,

Model 3 Performance-ra keresek komplett szett téli kereket: felni, gumi, tpms.

Lehetőleg 18", tudom hogy a gyári nem megy rá, de láttam más márkából, ami jó rá.

Ha nincs, akkor a 19" is szóba jöhet.

Köszönöm,
Tamás

Szia Tamás!
Nekem is preformance-m és hasonló megoldandó gondom van ahogy közeledik a tél…
A hét végén voltam egy magyar felniárusnál és a következőkről tájékoztatott.
A lényeg hogy fel lehet tenni az autóra 18’ felnit is több felé kivitelben, de venni kell a fáradságot és helyszínen fel kell próbálni a kiválasztott típust.

Amire figyelni kell azok a következők.
8,5 felni szélesség helyett t csak 8 kell választani (szerintem ez nem olyan nagy különbség a felnis szerint sem 12,5 mm keskenyebb lesz a futőfelület )

Ebből a típusból még az ET 40 is felmegy de elég kevés hely marad főleg a hattyúnyaknál lévő alu stabilizáló mellet kb 8-10 mm . A Felnis azt mondta hogy elég… ,de nekem annyira nem jött be.
Viszont ET 30-34 között méretek elég jól mutattak az autón és ott már majd 20 mm hely maradt.
Szóval én választásom 15x114.3 18x8 ET30 73.1 lyukkal fogok feltenni ami olyan 45.000 Ft / db bruttóban már elhozhatóak, és ehhez fogok majd valami komoly gumit venni a biztonság végett valószínűleg ezt : Vredestein Wintrac Pro235/45 R18 98V XL - sajnos ez többe kerül mint a felni… de többszörös tavalyi tesztgyőztes
a lényeg vedd a fáradtságot és egy neves nagy felniárusnál kérj tanácsot én is azt tettem így több százezer forinttal beljebb leszek…
Később küldök képet ha sikerül
Ps… első hozászolásom volt a fórumon remélem tudtam segíteni…
Üdvözlettel
Márton

ez az ET 30 kép itt azért már van bőven hely

Ez pedig a ET 40 it ez is felment (nem minden felni jó próbálni kell gyártónként eltérnek Ez BBS felni egyébként

Szia Márton,

köszönöm az infókat, közben én is keresgéltem és egy német fórumon írt egy srác, aki szintén végigjárta ezt. Végül ezt a szettet rakta össze, el is vitte levizsgáztatni, megkapta rá a TÜV igazolást.

Felni: Alutec Monstr, 5x114,3, 8,5x18, ET40
Gumi: Vredestein Wintrac Pro XL 235/45 R18 TL 98V
TPMS: Alcar Clamp-In v2 S3a111

Ennek így jónak kell lennie, szóval én pont ugyanezt a szettet rendeltem meg kintről. Remélem jó is lesz… :slight_smile:

Üdv,
Tamás

Szia Tamás,
Örülök hogy találtál megoldást és a gumiválasztásban engem is megerősít hogy jó gumit kell venni.

Máskülönben én azért duplán ellenőrizném a 8,5 ET 40 mielött rendelnék mivel ET 40 8 felninél már aligg maradt hely ahogy irtam kb, 8 mm más szavakkal a kis ujjam nem fert már be hézagba. mivel 0,5’ az 12 mm így ha fel is megy a felni akkor is 1-2 milliméter maradna ami azért nagyon kevés mert ha nagy hóban kellene menned és olyan tapadós fajta akkor lehet hogy nehézséget okozhat a vezetésben… talán…
Nekem 8,5 nem is ajánlották ,de ha megyek majd akkor azért azt is felpróbálom kíváncsiságból…

Máskülönben mennyi lesz az ára így egy szettnek kintről? írd meg nekünk!

Itt egy két kép a felnikről amiket próbáltam :slight_smile:

Köszönöm
szép napot mindenkinek!
Márton

Szia Tamás!
Éppen most beszéltem a Felnis szakemberrel mert engem is érdekelt amit írtál.
Egyébként a HUNGAROGUMI:HU nál jártam ahol türelmes és nagyon hozzáértő József kollégával beszéltem. Csak ajánlani tudom őket, mert én laikus vagyok és kiterjedően tájékoztattak a lehetőségről és méretek contra változások tekintetében elmagyarázták mi és miért lesz jó választás…

Azt mondja az alap erős öntött felnik 8,5’ biztosan nem fér el viszont állítólag ez a típus könnyített versenyfelni ami szerinte lehet hogy elfér de Ő továbbra se ajánlja mivel könnyített és a teslák meg baromi nehezek hozzá.
A képet és infot azért tettem be mert tényleg érdemes hozzájuk elmenni szívesen segítenek!

Nekem úgy néz ki hogy hogy kb. választott felni függvényében olyan 400.000-450.000 Ft körül lesz TPMS-vel és felszerelve a téli szett
Üdv.
Márton

Ps.
Még annyi hogy nem lehanyagolható hogy itteni cég és van helyi garancia is a szettre… Bár az általad írt ár is igen kecsegtető …

Szia, köszönöm a kontaktot. Olvastam most délelőtt mindenfélét, a középfurattal van inkább a gond, mert a performance-nál van egy plusz perem a kerékagyon. Írtam az Alutec-nek és elvileg van hely a furatnál annak a peremnek is.
A terhelhetősége 740kg, nagyjából megegyezik a gyárival, nem hiszem h gond lesz vele.
Ha nagyon nem jó rá, akkor lesz itt a fórumon egy eladó szett nem performance modellekre :slight_smile:

Szia Tamás!
Természetesen a levelezés célja az, hogy mindenkit járjon utána és ossza meg a tapasztalatokat és ne kelljen télire nagyobb és drágább kerekeket feltenni a performance.ra mint ami valóban szükséges.
A lényeg hogy van lehetőség felrakni 18’ fenit is.
Kívánom járj sikerrel és legyen jó a felni amit rendeltél!
Ha fent lesz küld képet és írd meg a tapasztalataid légyszíves!
Addig is minden jót!
Márton

Szia Tamás és mindenki más akit érdekel a téli-gumi felni!

Nagy örömömre szolgál, hogy végre felkerültek a felnik és a gumik performance-ra.
nekem R 18x8 lett végül és íme néhány kép róla.

bruttó 460.000 Ft volt jeladókkal és felszerelve…

A Hungarogumi segített nekem és egy barátomnak is a beszerzésben.
Ő R18x8,5 tetetett fel még az is elfért végül.
Mindenkinek balesetmentes közlekedést kívánok!
Üdvözlettel
Márton

1 kedvelés