Így rendeltem Model 3-at Magyarországról

Küldtem választ privátban.

1 Like

Szia. Esetleg lehetne tudni, hogy feleséged, melyik banknál dolgozik, melyik konstrukció volt a legkedvezőbb szerinte?

A K&H-nál dolgozik. A miénk egy 4 év futamidejű, változó kamatozású, nyílt végű lízing 20% önrésszel és 20% maradványértékkel. Hogy nektek melyik lesz a legjobb nagyban múlik a hitelbírálaton. Szerintem érdemes megkeresni egy-két bankot közvetlenül is, és nem csak azokat az ajánlatokat látni, amit a kereskedő kínál.

Én OTPben gondolkodtam mert a céges szamlam is ott van vezetve. Tudsz adni egy számot, felhivnalak,

8 posts were split to a new topic: [Kibeszélő] Tesla töltéséhez alkalmas kábel

Köszönöm a rengeteg hasznos infót :blush:
Finanszírozást tekintve nem volt az probléma hogy nem a MAH által ajánlott/ajánlatot tevő banknál rendeződtek a dolgok? Ez a rendelésed érdemben nem befolyásolta, nehezítette?
Azt esetleg sikerült kideríteni h így rajtuk keresztül mennyivel lett drágább az autó? Vagy ez nem is foglalkoztatott😀?

Annyiban nehezítette, hogy a finanszírozásba így természetesen jobban belefolytam én is, illetve a K&H folyamatai kicsit hosszadalmasabbak a többi finanszírozónál, így többet kellett várni a papírmunkára.

Ha jól értem a kérdést, akkor ez is a finanszírozásra vonatkozik. Azért döntöttünk a K&H mellett, mert az ő ajánlatuk hozzávetőleg kétszer jobb volt a MAH által közvetített ajánlatoknál. Hozzátartozik viszont, hogy a K&H ajánlatot megelőzte egy előzetes hitelbírálat, míg a többi ajánlat valószínű csak publikusan elérhető adatokból dolgozott.

1 Like

Végre megtörtént az átírás a Tesla részéről is. Email nem jött róla, úgyhogy lehet hogy pár napja már megvolt, mert legutóbb hétvégén néztem rá.

Kb 1 hónap elteltével mennyire vagy elégedett az autóval? Összeségében megérte a beruházás vagy van esetleg olyan ami nagyon bosszantó benne?

Nagyon szeretjük az autót. Egy hónap alatt több, mint 4000 km-t raktunk bele, amiben benne volt a húsvét hétvége és egy ausztriai út.

Nem igazán van negatív tapasztalat. Talán egy picit jobb fogyasztásra számítottam magasabb tempónál (140-es pályatempónál a hatótáv inkább 380km körül van), és az autopilot sávváltása lehetne stabilabb. Sokszor el se kezdi a manővert, máskor meg félúton gondolja meg magát. Ez utóbbi szerencsére csak szoftver kérdése.

1 Like

Azért az a 380km nem kevés :slight_smile:
Egy Audi etron nagyon irigykedne… :smile:

De a klasszikus e-autós túra trükköt Te is kipróbálhatod: fújd túl a gumit 8-10% -kal.
Engem érdekelne hogy itt mennyit jelent…

1 Like

Bocs’ az off-topic közbevetésért, de a gumi túlfújása, mint e-autós trükk nekem új. Valaki be tudna avatni a részletekbe?

Ez nem csak e-autós “trükk”. Apám a kispolszkit is túlfújta, ha a Balatonra indultunk :slight_smile:
A nagyobb guminyomás miatt kicsit csökken a gördülési ellenállás.
Cserébe (ha túl sokáig használja úgy az ember) a gumi közepe erősebben kophat, mint a széle.
Illetve ha a gumi eleve “kemény” típus, akkor a féktáv is nőhet. Ki kell próbálni.

Szia, a foliazas ararol tudnal nyilatkozni?

@AttilaSimon, írok privátban.

Ez a téma marketing és egyéb összeférhetetlenségi okok miatt törlésre ugyan nem, de lezárásra kerül. Köszönjük az eddigi hozzászólásokat.