Így rendeltem Model 3-at Magyarországról

Első találkozás az autónkkal

8 Likes

Első reakciók

• Ez a Deep Blue Metallic fényezés egyszerűen gyönyörű
  • Nem adtak hozzá még Mennekes kábelt, mert “az hiánycikk”, de érkezik majd egy-két hét múlva
  • Otthoni töltésre is csak 1-fázisos kábelt adtak 13A-re maximalizálva. Azzal több mint egy nap a teljes feltöltés. Erre kell keresni még valami megoldást.

Grat! :slight_smile: Remélem sikerül megoldani a töltési dolgokat! Folyamatosan várjuk a beszámolókat.

Ezt ki mondta, hogy hiánycikk?

A németországi átvételnél mondták. De pótolni fogják, csak várni kell rá.

Utóbbi napok fejleményei

• az autó még mindig nincs nálam, mert a K&H lízing és biztosítás oldalon nagyon lassan őrölnek a malomkerekek, igazából a casco az utolsó dolog, amire még mindig várunk
  • szerencsére sikerült megbeszélni, hogy addig se csússzon az autó fóliázása, ami a fenti kép szerint jól halad
  • megjött a kék Type 2 kábel az autóhoz
  • Tesla Service azt mondta, hogy az otthoni töltésre nincs piros 3 fázisú adapter, és lehet hogy nem is lesz ilyen, hanem másik kábelt kell venni, úgyhogy rendeltem egy ilyet: https://eauto.si/metron-shop/product/type2cee-3x16a-3-phase/
1 Like

UHHHH. Gyönyörű! Gratulálok

1 Like

Képzeld az ismerős haver fóliázza az autódat, küldött róla képet nekem :slight_smile: Gyönyörű!!!

1 Like

5 posts were split to a new topic: Téli gumi Teslára

Visszük haza! :grin:

6 Likes

29 km-rel hoztuk el az autót pénteken, most 867 km van benne… Mondhatni a hétvégén alaposan kipróbáltuk. :grin:

2 Likes

@teslasok milyen alkalmazásokat ajánlsz neki, amit mindenképp töltsön le? :slight_smile:

www.teslafi.com.
A létező legjobb alkalmazás.

Köszi, találkoztam már vele, és használni is szerettem volna már első naptól kezdve, de egyelőre arra várok, hogy a Tesla átregisztrálja az autót az én accountom alá… Az után mindenképp ez lesz az első. :slight_smile:

1 Like

Tezlab appot is próbáld majd ki. Az a telefonod, illetve annak (autóval való)mozgása alapján is gyüjti az adatokat. Egy lehetséges alternatívája teslafi-nak.

2 Likes

Esetleg ebből lehetne egy jó cikk, mindkét appról írni röviden, ha van kedved. :slight_smile: Én tesla hiányában nem tudom tesztelni őket :smiley:

… én meg android / iPhone teló hiányában :sweat_smile:
Onnan ismerem mindkét appot, hogy követem a Youtube-on Teslanomics aka. Ben Sullins munkásságát, aki adatelemzöként jó ideje igen lényegretörö és pontos elemzéseket készít. Valamint, a Tezlab egyik alapítója is.

1 Like

milyen telefont hasznalsz? :wink:

Laci a bejegyzésed adta az utolsó lökést hogy én is megrendeljem. Ha minden jól megy júliusra érkezik a fekete Long range RWD. A fóliázást és a króm felületek eltűntetését melyik céggel végeztetted?

1 Like

Küldtem választ privátban.

1 Like