Homelink Model 3

Sziasztok!

Van-e tapasztalata valakinek Model 3 homelink funkciójával kapcsolatban? Működik-e az itthoni kapunyitók frekvenciáján? Régebben alapfelszereltség volt, de már külön meg kell vásárolni.

Üdv: Péter

Szia! Nekem az S-nél a tapasztalatom: a kaput simán rá tudtam tenni, de a garázst nem. Pedig van egy butított verzió is benne (az egyszerűbb távirányítókhoz), azzal sem sikerült. a kapu viszont király, mert stabilabban és messzebbről is működik, mint az eredeti távirányító (sosem merül le az elem :grin:)

Köszi! :slight_smile:

Ha ugrokodos a vevo akkor arra is ra kell tanitani a kocsit!

udv
bence

És mindenképpen rádiós kell, hogy legyen. Infrás nem jó

nekem se a garázst se a kaput nem sikrült idomítani

A betanitas menete:

Ugrokodos:
eloszor a gyari taviranyitot betanitod a kocsinak (konzolon kivalasztod es minimum 30 masodpercig az elso logohoz minel kozelebb tartod a taviranyitot mikozben nyomva tartod a megfelelo gombot)
ugrokodos rendszer eseten elofordul,h ujra meg ujra meg kell nyomni (es nyomva kell tartani) a gombot mert a gyari taviranyito befejezi a sugarzast!ilyenkor nem vilagit/villog a led rajta.

ha a kocsi beveszi a kodot akkor jelez es megadhatod a csatorna nevet (pl kapu) majd elmented azt.

Majd a vevon (jelen esetben kapu) megkeresed a betanitas gombot (kapu vevo leirasaban benne kell lennie) es megnyomod.ezutan a kocsi konzoljan lenyitod a kis haziko alaku ikont es megnyomod a “kapu” nevu gombot (jelen esetben igy mentettuk el,de kesobb atirhato).celszeru ketten csinalni,h mikozben a kocsiban megnyomja valaki az ikont,egy masik tudja nezni a vevon,h levillogja-e a betanulas tenyet!(amennyiben ezutobbi nem lehetseges akkor menjunk a vevohoz es legyen bekapcsolva a tesla app/summon mod.a summon mod kepernyo jobb felso sarkaban megjelenik ugyanaz a kis haziko ikon mint a kocsiban a konzolon,igy appon keresztul is aktivalni lehet legfeljebb egy (az alapertelmezett) kod kisugarzasara a kocsirol es akkor ugyanez az ember tud nezni a vevonel!

Nem ugrokodos rendszernel ugyanez a menet azzal a kulonbseggel,h a vevon nincs szukseg betanitasra!

remelem ertheto,ha nem akkor hivjatok telefonon nyugodtan!

szep estet
bence

4 kedvelés

Az okos verzio elvileg tudja a butabbat is viszont az okosnal max 3 csatorna allithato be (a butitottnal nem tudom).
nagyon hasznos funkcio,h az alapertelmezett csatornanal (a kesobbiekben allithato melyik legyen az), be lehet allitani,h koordinata alapjan aktivalja a kodot es ha igen hany meteren belul.ehhez persze erdemes a kapuhoz legkozelebb allni amikor betanitod ra a kocsit mert a koordinatakat kesobb nem tudod szerkeszteni (pedig hasznos lenne).ha mashol tanitottad es szeretned ezt a funkciot hasznalni akkor ujra kell tanitsd ugy,h praktikusan az utcan alla kocsi de a kapuhoz kozel (a koordinatak miatt).
nagyon hasznos mert mire a kapuhoz kanyarodsz az mar nyilik is.az automata nyitast a konzol jelzi (visszaszamol meterben ahogy kozeledsz es kozben tudod torolni az akciot,van ra ido boven.ha nem torlod akkor adott meteren belul kikuldi a jelet amit hangjelzes kovet.)

3 kedvelés

Köszi szépen a sok infot, sajnos infrás a kapué.

tegyel ra egy sima radios vevot es akkor mar jo is lesz!kb 5000huf)

Szia Bence!

Ha ugrókódos a távirányító, akkor abban az esetben is többször meg kell nyomni a gombot, ha villog a led rajta? Kb 1 percig villog folyamatos nyomásra utána abbahagyja, de az autó nem veszi a jelet. A típusa Nice Flo2Re.

Köszi a segítséged!

Péter

Szia Peter!

Nem!ameg villog addig ad es akkor nem kell.Persze megprobalhatod.Fontos,h kozvetlenul a kocsi orranal a tesla logohoz tartsd a taviranyitot!ket emberrel egyszerubb mert az egyik bent ul es nezi a konzolt!a kocsinak tudnia kell.nekem sommer van (868MHz).erre azt mondtak kb lehetetlen masolni…mondjuk mindegy is mert a vevore igy is ra kell tanitani.
Szerintem probald meg,h 10 sec utan elengeded es ujra nyomod.Lehet kell neki a kovetkezo kod is.ebben is lenne logika.de ha nem megy ugorj ki valamelyik delutan es megnezzuk.addig toltelek ingyen)))!
+36306496551

udv
bence

Köszi Bence! Megpróbálom, az enyémnek a frekvnciája 433,92Hz, de elvileg ez benne van a tartományában. Melyik városban laksz, ha esetleg segítségre lenne szükségem?
Üdv! Péter

Etyeki villam!PS-en megtalalsz.
Dream Film Ltd.
ott a szamom is)!

Vegyes sikerek, Hormann garazst pillanatok alatt megtanulta, viszont a masikat sehogy sem tudom ravarazsolni.
Ugrokodos, de ameddig nyomom keken vilagit.
probaltam, 5-10-30 masodpercenkent nyomogatva,emblemahoz, 6inchre balra az emblematol, lokharitohoz.
eddig ketszer sikerult tovabb lepni, viszont a vezerlon mar hiaba nyomtam a tanitast, es hiaba irta ki hogy kesz, amikor megnyomtam a gombot nem nyitott nem zart. majd visszaleptem ujra tanitas. es akkor sem.

probaltam ugyis hogy a vezerlon tanulasban nyomtam le a taviranyiton a gombot, de csak nem akarja.
3 napnyi proba utan lehet ezzel a garazzsal feladom :smiley:

ja, es persze uj elemet is vettem

De a garázs vevõjére betanítottad a tesla által kisugárzott jelet?
ugrókódost nem elég csupán a kocsira rátanítani, a vevõre is rá kell!
holnap hívj, szóban egyszerûbb
+36306496551
bence