Görögországba utazás Model 3-mal

Sziasztok!
Szeretnék érdeklődni van e valakinek tapasztalata a címben említett utazással kapcsolatosan?
Szerbián keresztül mennénk Thessaloniki és környékére és szívesen vennék hasznos információkat az úttal kapcsolatban.
Első hosszabb utam lenne amihez minden hasznos tanácsot szívesen fogadnék.
Különösen az érdekelne ha Super Chargeren kívül másik töltőre kellene útközben szükségből kapcsolódnom. Akkor az hogyan abszolválható?

Márton

Sziasztok!

Hát SAJNOS nem kaptam semmi hasznos ötletet, így nem maradt más hátra mint nekivágjak az útnak jómagam.
Én főleg a töltéstől és egy esetleges defekttől féltem a legjobban, de igazándiból nem ezzel volt a gond hanem a határátkelők zsúfoltságával. Volt ahol majd 3 órát kellet várakozni oda és vissza is pl. a Szerb Bolgár határon. A defekt ellen két folyadékot is tettem az autóba :slight_smile: , szerettem volna mankó kereket is de idő és hely hiányában nem lett beszerezve.
Az utak teljesen jól járhatóak , én majdnem Thesszaloniki-ig mentem ott pedig a vésztöltővel töltöttem újra a kocsit és így mentem vissza.
Az út közel 18 órát vett igénybe és mind két alkalommal.

Szerbiában fizetős volt a töltés de Bulgáriában ingyenes és ott 215 kwh val is töltött a gép.
Az autó és FSD nagyon kényelmessé tette az utat végig tudtam használni és nem sok hibával működött.
Fogyasztásom 24-25 kw / 100 km re jött ki és átlagosan 220- 250 km etapokkal lehetett menni. +5-7 % sebességi határok felett autóztam plusz 2 személy és sok csomag…

Hát röviden ennyi, szóval Görögország északi része simán meg volt autóval… mondjuk Athén azért már nagyobb kihívás lett volna. Végcélunk Cycladok szigetcsoport volt amit vitorlással értünk el…:slight_smile:

röviden ennyit tudok leírni …
Még egy nem elhanyagolható információ.
A Görögöknél az étel ital árai kb. 20- 30 % olcsóbbak mint Horvátoknál és finomabbak változatosabbak is. Illetve a hajózással kapcsolatos költségek úgy mint kikötés árak nincs és vagy kb. egytizede mint a szomszédunknál.
szóval aki ebben érdekelt annak melegen ajánlom még a hosszabb út kényelmetlenségei ellenére is .
mindenkinek jó utalt balesetmentes közlekedést kívánok!
Márton

2 kedvelés

Nagyon jó beszámoló volt! Köszi, tervezek én is újabb nagy kirándulást bár inkább északra! :v::+1:

Köszi az infót, nagyon hasznos az ilyen rövid összefoglaló.

Szívesen ,ha van kérdésetek megpróbálok rá válaszolni…elég nagy kaland volt, de újra el mennék… remélem lesz rá lehetőségünk…

1 kedvelés